27 Marca 2017 Imieniny: Lidia, Ernest, Jan
Kolumna lewa 08 W domu i ogrodznie
Kolumna lewa 03 Mikołajkowe pożyczki
Kolumna lewa 04 Latarenka
Kolumna lewa 05 Poradnia

Nasi partnerzy

Nasi partnerzy

Polecamy

Polecamy

Loading…

Srebrny jubileusz diecezji łowickiej

Pelikan uległ Widzewowi, tłumy łowiczan na stadionie w Łodzi

"SpoKREWnieni służbą" w Łowiczu

05-salajczyk-nn.jpgZ początkiem listopada do Starostwa w Łowiczu wpłynęła anonimowa skarga na sytuację panującą w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnym w Łowiczu, dyrektorem w placówce jest Jan Sałajczyk. Pismo skierowane było do Zarządu Powiatu Łowickiego, a  nadawcą jego są "nauczyciele z ZSP nr 3 w Łowiczu", jednak konkretnych podpisów i nazwisk nie ma.
W piśmie przedstawione zostały nieprawidłowości w zarządzaniu placówką. Dyrektor nazwany w nim został jako "człowiek kłamliwy, stronniczy a w kontaktach z pracownikami często chamski i niegrzeczny". Zarzucona mu została zła polityka kadrowa tzn: według osób piszących skargę w placówce zatrudnionych jest stanowczo za dużo osób gdyż " nie polepszają w żaden sposób jakości pracy szkoły oraz współpracy na linii grono pedagogiczne- rodzice- uczniowie- dyrekcja."

Zarzucone zostało również dyrektorowi Sałajczykowi zatrudnianie w szkole osób znajomych lub po rodzinie. Poruszony został także temat nadgodzin-  zastępstw których podobno zastępujący nauczyciele nie maja wpisanych w liczbę godzin pracy. Wiele znaków zapytania jest również wokół wyjazdów dyrektora i kilku uczniów nazwanych jako "służbowe do Austrii", podczas których to rzekomo dyrektor wypytuje się uczniów o nauczycieli oraz że komentuje zachowanie pedagogów.

Następnym kontrowersyjnym tematem poruszanym w piśmie jest zwolnienie z lekcji kilku uczennic w celu rozdawania przez nich ulotek Przewodniczącego Rady Powiatu- Marcina Kosiorka w trakcie trwania kampanii wyborczej.

Dyrektor Sałajczyk podobno wykorzystuje mienie szkolne: aparat fotograficzny, laptop, kosiarki do celów prywatnych. Nauczyciele którzy wystosowali dane pismo nie wiedzą w jaki sposób rozliczane są należności za nadgodziny oraz system przyznawania nagród. "Nigdy nie znamy motywacji przyznawanych nagród."

"Inną kontrowersyjną dla nas sprawą jest osoba zastępcy dyrektora pani Renaty Plichty- Łazarskiej. Owa pani mimo najwyższego wykształcenia w szkole, nie wniosła do jej życia i sprawnego funkcjonowania praktycznie nic pozytywnego."

Wystosowane pismo kończy sformułowanie " choć to anonim, to prosimy potraktować go z pełną powagą i wyrozumiałością".

Podczas rozmowy z dyr. Sałajczykiem poprosiliśmy o ustosunkowanie się do złożonej skargi:"  Nie chcę tego komentować, pensje pracownicze wypłacane są zgodnie z regulaminem, natomiast nagrody są premią uznaniową i nie wszyscy nauczyciele na nią zasłużyli"- kwituje dyrektor " nie kazałem również nikomu roznosić żadnych ulotek".

Podczas rozmowy z nami dyrektor wyraża w niej swoje ubolewanie nad przepływem informacji między starostwem a szkołą, gdyż skarga została złożona 4 listopada a do szkoły pismo wpłynęło dopiero 21 listopada. " Następnego dnia w placówce została zwołana Rada Pedagogiczna podczas której oficjalnie odczytałem pismo i odpowiedziałem na stawiane w nim zarzuty, niestety nikt nie miał odwagi cywilnej spojrzeć mi w oczy i mi to wszystko co zostało napisane powtórzyć. Nikt z nauczycieli nie przyznaje się do wystosowanej na mnie skargi gdyż 23 listopada Rada Pedagogiczna napisała Oświadczenie (które zostało skierowane do Starostwa) a podpisało się pod nią ponad 40 nauczycieli, że nie przyznają się do autorstwa anonimu."

Dyrektor Sałajczyk wyraźnie i wielokrotnie podkreślał również że "jest to rzecz skandaliczna aby anonimy wypływały na zewnątrz i żyły własnym życiem".

Dodaj komentarz

1. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.
2. Komentarze są jedynie subiektywnymi opiniami internautów.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze  

0 #1 Monika 2014-02-15 22:28
Z jednej strony anonimowo, więc niewiarygodnie, z drugiej w tej sytuacji się nie dziwię, bo to w końcu o pracę chodzi. Ale często w takiej sytuacji dochodzi wręcz do nękania takimi donosami, tutaj znalazłam informacje co można zrobić w takiej sytuacji: http://www.eporady24.pl/anonimowe_donosy_czy_to_znieslawienie,pytania,6,65,7525.html
Cytować

Reklama

Materiał sponsorowany

Ostatnie komentarze

  1. Tydzień
  2. Miesiąc
  3. Rok

Nekrologi