27 Kwietnia 2017 Imieniny: Felicja, Teofil, Zyta
Kolumna na górze Rampa
Kolumna lewa 08 W domu i ogrodznie
Kolumna lewa 03 Mikołajkowe pożyczki
Kolumna lewa 04 Latarenka
Kolumna lewa 05 Poradnia

Nasi partnerzy

Nasi partnerzy

Polecamy

Polecamy

Loading…

Gimnazjaliści przebierają w ofertach szkół średnich

Konkurs i plebiscyt PBP rozstrzygnięte!

Zniknie eternit z dachów chałup w mini skansenie

08-zbyszek-nn.jpgZbigniew Bródka dla Czytelników naszego portalu przez okres trwania IO zgodził się przesyłać swoje refleksje i wrażenia z Soczi. Zamieszczamy je jako Olimpijski Dziennik Zbigniewa Bródki.

 Zbigniew Bródka jest drugim, po bobsleiście Marcinie Płachecie, olimpijczykiem w sportach zimowych pochodzącym z Ziemi Łowickiej.

8 października tego roku skończy 30 lat, a ciągle jest zawodnikiem perspektywicznym, mogącym osiągnąć w sporcie jeszcze bardzo wiele. Wychowanek trenera Mieczysława Szymajdy z UKS Błyskawica Domaniewice, absolwent dwóch kierunków (wychowanie fizyczne i fizjoterapia) na Politechnice Opolskiej, żonaty, ojciec dwóch córek, strażak w łowickiej Państwowej Straży Pożarnej.

Bródka miał szanse na olimpijski start już w 2006 roku, na igrzyskach w Turynie, w jeździe na torze krótkim czyli tzw. short tracku. Dwa lata później postanowił zmienić specjalizację i przeszedł na klasyczny dla łyżew szybkich tor długi. Po dwóch latach treningów zakwalifikował się do ekipy na igrzyska w Vancouver, ale na swoim dystansie – 1500 metrów był daleko. Dopiero 27. Z sezonu na sezon wyniki były jednak coraz lepsze, a przełomowy był sezon 2012/2013, w którym Zbyszek dokonał niezwykłego osiągnięcia. Jako pierwszy Polak zdobył Puchar Świata, będąc najlepszym zawodnikiem na świecie w podsumowaniu całego sezonu na 1500m. Na dodatek na mistrzostwach świata w Soczi, które były zarazem próbą przedolimpijską, wspólnie z kolegami zdobył brązowy medal w wyścigu drużynowym.

Na igrzyskach olimpijskich wystartuje w wyścigach indywidualnych na 1000 i 1500 metrów oraz w wyścigu drużynowym. Jego starty przewidziane są na środę, 12 lutego (1000m), sobotę, 15 lutego (1500m) oraz piątek i sobotę, 21 i 22 lutego (wyścigi drużynowe).

Zbigniew Bródka zgodził się, za co już teraz bardzo mu dziękujemy, przesyłać Czytelnikom portalu lowicz24.eu swoje refleksje i wrażenia z Soczi, które publikujemy jako Olimpijski Dziennik Zbigniewa Bródki. POLECAMY!

Dodaj komentarz

1. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.
2. Komentarze są jedynie subiektywnymi opiniami internautów.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze  

+1 #2 aaz 2014-02-10 13:24
pewnie dla tego, że jest na olimpiadzie ! mózgu
Cytować
-1 #1 dfdfd 2014-02-10 12:53
za czesto to on nie pisze :-/
Cytować

Reklama

Materiał sponsorowany

  1. Tydzień
  2. Miesiąc
  3. Rok

Nekrologi